Jak i czym odśnieżać przydomowy ogród?

Kategoria: Blog

czym odśnieżać ogród

Biały puch śniegu pokrywający trawnik, drzewa i krzewy w przydomowym ogrodzie tworzy bajkowy, piękny krajobraz. Niestety śnieżna pokrywa na ścieżce i chodniku zwykle jest dosyć problematyczna w codziennym użytkowaniu. Gdy opady śniegu są najbardziej intensywne, należy zadbać o regularne odśnieżanie, by móc wygodnie przejść lub przejechać przez podwórko. Warto więc dowiedzieć się, w jaki sposób i czym odśnieżyć przydomową przestrzeń.

Dobra łopata do śniegu to podstawa!

Podczas intensywnych zim należy odśnieżać podwórko niemal codziennie. Na szczęście na rynku znajdziemy kilka różnych narzędzi przeznaczonych do efektywnego odśnieżania. W przypadku śniegu zalegającego na chodniku przed domem, na ścieżkach w ogrodzie lub na podjeździe, najlepiej wybrać łopatę lub szuflę. Producenci łopat do śniegu oferują nam naprawdę dobrej jakości, solidne i trwałe modele, które zdecydowanie ułatwiają pracę i nadają się do wieloletniego intensywnego użytkowania.

W przypadku śniegu, który jest bardzo suchy, zwykle poradzimy sobie używając miotły lub zwykłej dmuchawy do liści. Jeśli jednak stajemy przed koniecznością odśnieżania rozległego terenu, można zastosować kosiarkę traktorową ze specjalnym lemieszem do odśnieżania.

W jaki sposób odśnieżać przydomową przestrzeń?

Odśnieżanie wcale nie musi być ciężką i czasochłonną pracą. Warto jednak pamiętać, że czynność tę należy wykonywać regularnie, zwłaszcza w przypadku intensywnych opadów. Dodatkowo jeśli dysponujemy solidnym sprzętem, możemy szybko pozbyć się zalegającej na podwórku pokrywy śnieżnej. Jak już zostało wspomniane, do lekkiego, niezbitego, suchego puchu używamy miotły, łopaty lub dmuchawy do liści. W przypadku zbitego, mokrego śniegu wybieramy solidną łopatę do śniegu lub szuflę.

Przed rozpoczęciem pracy należy również zaplanować miejsce gromadzenia śniegu. Śnieg należy odrzucać w miejsce, w którym nie będzie utrudniać ruchu pieszym czy samochodom. Nie może też tamować odpływu wody do studzienek kanalizacyjnych itd. Unikajmy również składowania śniegu na obszarach porośniętych roślinnością, ponieważ gruba pokrywa może utrudniać przepływ powietrza.

pinit-fg-en-rect-gray-20