Kwarantanna – idealny czas na ogarnięcie ogródka :)

Kategoria: Blog

covid

Szalejąca na całym świecie epidemia COVID-19 zmieniła życie każdego z nas. Ci, którzy powrócili z zagranicy, podlegają obowiązkowej kwarantannie, a wielu spośród pozostałych decyduje się na dobrowolną izolację, by zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się choroby. Długie godziny spędzone w odosobnieniu nie muszą być jednak bezproduktywne – szczególnie dla tych z nas, którzy mają szczęście mieszkać w domu z ogrodem.

 

Przetrwaj kwarantannę, pracując w ogródku

Głównym celem kwarantanny jest unikanie kontaktu z innymi ludźmi – zarówno wtedy, gdy boimy się zarażenia, jak i w sytuacji, gdy podejrzewamy obecność koronawirusa u siebie i nie chcemy przekazać go innym. Choć jednak lekarze zalecają bezwzględne pozostanie w domu, wciąż wolno nam wychodzić na własne podwórko lub do ogrodu. Możemy więc wykorzystać nieoczekiwany nadmiar wolnego czasu, dokonując wiosennych porządków i przygotowując ogród do sezonu wegetacji.

Zacznijmy od skontrolowania naszych narzędzi ogrodniczych. Jeżeli któreś z nich – np. grabie, motyka czy taczka ogrodnicza – są zniszczone lub zużyte, nie wahajmy się zamówić nowych drogą wysyłkową. Kurierzy dostarczą nam przesyłkę w bezpieczny i bezkontaktowy sposób, a dokonując zakupu, dodatkowo wesprzemy rodzimy biznes w trudnej sytuacji gospodarczej będącej wynikiem pandemii.

Zacznijmy od dokładnego posprzątania ogrodu: zagrabmy i wywieźmy liście, którymi nie mieliśmy czasu zająć się jesienią. Okolice maja to idealny czas na wysiewanie trawy ze względu na wilgotność podłoża, mamy więc okazję do uzupełnienia ewentualnych ubytków w trawniku.

Kwiecień i maj to również doskonała pora na przygotowanie rozsadów roślin. W tym okresie byliny nie są już zagrożone przez mróz, najwyższy więc czas oswobodzić je z zimowych osłon. Maj to również pora wysiewu nasion nasturcji, powoju, łubinu czy groszku. Jeżeli nie zadbaliśmy o to wcześniej, teraz możemy wysiać również słoneczniki czy nagietki – dzięki temu będą kwitnąć dłużej. Ponadto możemy zająć się sadzeniem kwiatów w cebulkach i bulwach.

Wykorzystajmy trudny czas kwarantanny na uporządkowanie otoczenia i rozwijanie naszych pasji. I przede wszystkim – zostańmy w domu!

pinit-fg-en-rect-gray-20