Ręczne narzędzia ogrodowe – krótki przegląd

Kategoria: Blog

Ręczne narzędzia ogrodowe

Praca w ogrodzie to nie tylko monotonne kopanie i pielenie grządek. To przyjemność, która może przerodzić się w wielką pasję. Aby umilić sobie czas spędzany na pielęgnacji warzyw i kwiatów, warto zainwestować w dobrej jakości sprzęt. Do niezbędnych akcesoriów należą ręczne narzędzia ogrodowe. Z czego można korzystać, zajmując się uprawą własnych roślin?

Narzędzia do pracy w ogrodzie – bez czego nie można się obejść?

Przed wszystkim nie można obejść się bez narzędzi do ogrodu, których się wygodnie używa. Muszą mieć one ergonomiczny kształt, a także być wykonane z solidnych tworzyw. Sprzęty te mają nieustannie kontakt z ziemią – wilgotną i mokrą – dlatego powinny być zrobione z materiałów odpornych na korodowanie.

W ogrodzie bez łopaty ani rusz. To ona pozwoli przekopać ziemię i stworzyć odpowiednie miejsce do sadzenia roślin. Doskonałym wyborem będzie szpadel. Ostro zakończony sprzęt ułatwi wykopywanie dołów. Oczywiście nie można zapomnieć o małej łopatce, która pozwoli na pracę na mniejszych grządkach czy rabatach kwiatowych. Przed sianiem nasion dobrze także wykonać małe otwory przy pomocy pikownika.

Niekiedy należy rozbić duże, mocno ubite grudy ziemi. Tylko tak przygotowany grunt jest gotowy do hodowania roślin. Przy tym zadaniu najlepiej sprawdzi się kilof lub ostro zakończone grabie.

Ręczne narzędzia ogrodowe – pielęgnacja upraw

Motyka to narzędzie, którego rola jest nie do przecenienia w każdym ogrodzie. To za jej pomocą można spulchniać ziemię, ale także usuwać chwasty czy wykopywać z ziemi plony upraw – na przykład bulwy. Do napowietrzania ziemi oraz nadania jej pożądanej konsystencji konieczny jest kultywator. Aby natomiast móc cieszyć się w ogrodzie zadbanym trawnikiem, trzeba wyposażyć się w aerator.

Pielęgnacja ogrodu nie jest także możliwa bez konewki. Warto, aby była ocynkowana oraz optymalnie duża, co zapobiegnie konieczności nieustannego napełniania jej wodą. W ogrodzie przyda się również taczka, które pomoże utrzymać porządek na działce. Przyczyni się do tego też praktyczny stojak – na nim można przechowywać wszystkie narzędzia.

 

 

pinit-fg-en-rect-gray-20