Ogród dla początkujących: najważniejsze narzędzia ogrodnicze

Kategoria: Blog

Producent narzędzi ogrodowych

Nadchodzi wiosna, czyli czas wzmożonych prac w ogrodzie. Dla wielu osób to najlepsza okazja do rozpoczęcia swojej przygody z ogrodnictwem. Każdy początkujący ogrodnik powinien dokładnie zaplanować działania, wybrać rośliny, a także zaopatrzyć się w zestaw przydatnych narzędzi ogrodowych.

Przedstawiamy najważniejsze i najbardziej uniwersalne narzędzia, które mogą być użyte do uprawy i pielęgnacji większości roślin ogrodowych.

Jakie narzędzia są niezbędne w każdym ogrodzie?

Praca w ogrodzie może być niewątpliwą przyjemnością pod warunkiem, że zaopatrzymy się w niezbędne narzędzia, które ułatwią nam wykonywanie najważniejszych czynności. Producenci narzędzi ogrodowych oferują nam wiele różnorodnych akcesoriów, które mogą być dobierane adekwatnie do gatunków uprawianych roślin czy wielkości działki.

Z całą pewnością w żadnym ogrodzie nie może zabraknąć grabi. Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje grabi – do liści i do trawy. Alternatywą mogą być modele o twardych końcówkach, które nadają się zarówno do grabienia, jak i wyrównywania ziemi, które mogą okazać się niezastąpione podczas wiosennych czy jesiennych porządków. Przydatne będą również łopatki do ziemi, które używane są zarówno do sadzenia roślin, jak i ich późniejszej pielęgnacji. Nadają się do spulchniania gleby, stanowiąc alternatywę wobec ręcznych kultywatorów. Pomocny może być również sekator do przycinania cienkich pędów roślin. Jeśli w ogrodzie posiadamy żywopłot lub drzewa, warto zaopatrzyć się w większy model sekatora. Podczas prac porządkowych niezastąpiona okaże się również taczka.

W przypadku działek i ogrodów z drzewami owocowymi lub ozdobnymi, przyda się również piła, dzięki której skutecznie usuniemy grube konary oraz martwe gałęzie.

Na co zwracać uwagę, kupując narzędzia ogrodowe?

Podczas zakupów warto spojrzeć na narzędzia ogrodowe jako na inwestycję na lata. W końcu będziemy ich używać przez wiele sezonów. Z tego też powodu należy zwrócić uwagę na ich funkcjonalność oraz jakość wykonania. Powinny być trwałe, a jednocześnie łatwe w użyciu. Warto też dobierać narzędzia adekwatnie do wielkości ogrodu oraz uprawianych w nim gatunków roślin.

pinit-fg-en-rect-gray-20