Akcesoria przydatne w ogrodzie

Kategoria: Blog

narzędzia

Oprócz narzędzi niezbędnych w ogrodzie, takich jak: szpadle, łopaty, grabie, kosiarka, glebogryzarka, wąż ogrodowy czy taczka warto mieć jeszcze kilka innych przydatnych akcesoriów. W dalszej perspektywie ich brak może być naprawdę doskwierający.

Porwij się z motyką na słońce

Motyka jest niezbędna przy pieleniu ogrodu. Umożliwia wyrywanie chwastów oraz pocięcie niechcianej rośliny i zakopanie jej w ziemi. Możesz wybrać motykę o różnej długości w zależności od tego, jaką postawę przyjmujesz przy pracach w ogrodzie. Jeśli wolisz pielić na stojąco, to wybierz tę dłuższą, a jeśli na kolanach – wybierz tę z krótszym trzonkiem. Do rozbijania większych grud ziemi przyda się motyka z dwoma lub trzema ząbkami.

Zabrakło mi konewki…

Konewka to proste, ale jakże funkcjonalne narzędzie w ogrodzie. Może być wykonana z metalu bądź tworzywa sztucznego. Warto się w nie zaopatrzyć nawet, jeśli posiadasz specjalny system nawadniania czy węża ogrodowego. Nie zawsze opłacać się podłączać cały system czy urządzenie, a te pierwsze może też ulec awarii. Zdarza się również, że wąż czy system nawadniający nie dosięgają pewnych roślin i zostaje nam podlewanie ręczne. Konewka najlepiej sprawdzi się właśnie przy podlewaniu pojedynczych kwiatów czy krzewów.

Jeden trzonek a wiele narzędzi

Bardzo korzystne jest korzystanie z zestawu trzonków, które mogą posłużyć do rozmaitych prac w ogrodzie. W ten sposób możemy uzyskać konkretne narzędzie, takie jak: kultywator, pazurki, grabki, motyczkę czy obsypnik. Można je również łatwo przedłużyć za pomocą odpowiedniego trzonka. Jest to znaczne ułatwienie przy pracy w ogrodzie. Taki system pozwalający na łączenie różnego rodzaju trzonków z narzędziami jest bardzo praktyczny i opłacalny ze względów finansowych.

pinit-fg-en-rect-gray-20