Zima w ogrodzie – najważniejsze prace, które warto wykonać

Kategoria: Blog

zimowe prace ogrodowe

Zima to czas, kiedy ogród odpoczywa, nie oznacza to jednak, że właściciel ogrodowej przestrzeni może pozwolić sobie na leniuchowanie. Zimowe miesiące można przeznaczyć na przygotowania do zbliżającego się wiosennego sezonu.

Nie zapominaj o ogrodzie zimą!

Przede wszystkim należy zabiegać o to, by w naszym przydomowym ogrodzie jak najczęściej gościły ptaki. Pomagają one w walce ze szkodnikami. Z tego też powodu należy przygotować karmnik z pokarmem dla skrzydlatych stworzeń. Co więcej, warto regularnie przywieszać surową słoninę dla sikorek. Raz zaproszone ptactwo zapewne zagości w naszym ogrodzie na dłużej i ułatwi nam skuteczną eliminację szkodników również wiosną (ptaki m.in. zjadają owady, ich jaja i larwy).

Przez cały okres zimowy warto również pozbywać się nadmiaru zalegającego śniegu w ogrodzie. Śnieg zgarniamy pod drzewa, dzięki czemu podczas roztopów zapewnimy im odpowiedni poziom wilgoci. Gdy śnieżna pokrywa zacznie topnieć, nawozimy trawnik ziemią kompostową z dodatkiem fosforu i potasu.

Zima – czas zakupów!

Zima to idealny czas na porządki i zakupy. Przede wszystkim warto poświęcić ten czas na uporządkowanie wszystkich narzędzi ogrodowych. Należy je dokładnie oczyścić, zakonserwować i zabezpieczyć. Co więcej, trzeba sprawdzić, czy wszystkie niezbędne przybory nadają się do użytku. Jeśli nie, czas pomyśleć o wymianie na nowe. Warto również sprawdzić, jakich narzędzi, nawozów i minerałów nam brakuje, a następnie – wybrać się na zakupy!

Producenci narzędzi ogrodniczych zapewniają nam bogatą ofertę różnorodnych produktów przez cały rok. Można więc na spokojnie porównać różnorodne produkty z katalogów i wybrać te najlepsze, które pomogą nam w pracy podczas sezonu ogrodowego. Zimowe zakupy to doskonałe rozwiązanie również dla naszego domowego budżetu. Przede wszystkim zakupy możemy rozplanować na kilka miesięcy, przez co nie nadwyrężymy zbytnio portfela jednorazowym wydatkiem. Co więcej, możemy lepiej zaplanować zakupy, przez co nie unikniemy problemu nieprzemyślanych wydatków.

pinit-fg-en-rect-gray-20