Zalety pieca typu koza

Kategoria: Blog

piec koza

Piece wolnostojące, potocznie nazywane kozami, coraz częściej zastępują tradycyjne domowe kominki. Producenci zapewniają bardzo duży wybór pieców, które różnią się nie tylko wyglądem zewnętrznym, lecz także zastosowanymi rozwiązaniami technologicznymi. Klienci mają w czym wybierać!

Jakie zalety ma piec koza?

Piec koza to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na kominek, a jednocześnie marzą o wieczorach spędzanych przy palącym się ogniu w mieszkaniu. Ten rodzaj pieca można ustawić właściwie w dowolnym miejscu z podłączeniem do komina. Koza nie zajmuje dużo miejsca i zdecydowanie mniej kosztuje niż tradycyjny kominek, ponieważ nie wymaga ani obudowy, ani konieczności wzmocnienia stropu. Zaletą jest również zamknięta komora spalania.

Nowoczesne piece kozy mogą ogrzewać nawet bardzo duże pomieszczenia, np. moc 10 kW jest w stanie zapewnić ciepło na powierzchni 100 m². Dodatkowo wyposażone są w wiele innowacyjnych rozwiązań, m.in. systemy dopalania spalin, a w niektórych modelach można nawet piec i gotować.

Piece kozy pod względem wydajności i sprawności są porównywalne z tradycyjnymi kominkami. Co więcej, producenci zapewniają niezwykle szeroką ofertę wzorów, kolorów i kształtów, dlatego też z łatwością można dobrać model idealnie pasujący do stylistyki wnętrza. Najważniejszą zaletą jest jednak ciepło i przytulny klimat w mieszkaniu ogrzewanym „żywym” ogniem.

Na co zwracać uwagę przy zakupie pieca kozy?

Podczas zakupu pieca kozy należy zwrócić uwagę na trzy podstawowe parametry:

  • moc, ponieważ od niej zależy powierzchnia, jaką będziemy w stanie ogrzać przy pomocy naszego pieca. Zakłada się, że 1 kW jest w stanie ogrzać 10-12 m² powierzchni pomieszczenia o wysokości 2,5 m.
  • czas spalania, który powinien być nie mniejszy niż 8 godzin przy pełnym palenisku.
  • sprawność pieca, która powinna wynosić minimum 70%.
pinit-fg-en-rect-gray-20