Zakładasz przydomowy ogród? Te narzędzia ci się przydadzą!

Kategoria: Blog

narzędzia

Wiosna to czas, kiedy wiele osób decyduje się na założenie przydomowego ogrodu. Niezależnie od tego, czy planujemy uprawiać niewielki ogród, czy też dysponujemy dużą przestrzenią na posadzenie roślin, chęci do pracy i sprawne ręce mogą nie wystarczyć. Warto wyposażyć się w niezbędne narzędzia, które umożliwią nam sadzenie i późniejszą pielęgnację trawnika, kwiatów, krzewów i drzew. Solidne i odpowiednio dobrane do specyfiki ogrodu narzędzia posłużą nam przez długi czas i będą wspierać w sprawnej pracy.

Uniwersalne narzędzia do każdego ogrodu

Chociaż nieco innych narzędzi potrzebujemy do pielęgnacji trawnika, innych do rabat czy przycinania drzew i krzewów, istnieje pewien zestaw akcesoriów, które przydadzą się w każdym przydomowym ogrodzie. Producenci narzędzi oferują nam bardzo wiele różnorodnych produktów w przystępnych cenach. Są one nie tylko wykonane z dobrej jakości materiałów, ale również zostały przystosowane do ergonomicznej, wygodnej pracy. W ten sposób można nieco zmniejszyć wysiłek wkładany w najważniejsze czynności przy spełnianiu obowiązków ogrodowych. Warto też pamiętać, że praca w ogrodzie powinna być również relaksem, więc łatwość użytkowania jest jedną z cech, którymi powinny wyróżniać się wszystkie narzędzia.

W każdym ogrodzie do sadzenia i pielęgnacji przyda się przede wszystkim szpadel i łopatka. To podstawowe przedmioty służące do kopania i usuwania nadmiernej ilości gleby. Równie ważne są solidne grabie. Najlepiej zainwestować w dwa podstawowe rodzaje grabi. Jeden z nich to tzw. pazurki, które przeznaczone są przede wszystkim do zgarniania liści i trawy. Bardzo często użytkowane są również grabie o twardych końcówkach, które umożliwią nam łatwe rozbijanie twardych grud ziemi i wyrównywania jej. Przyda się również konewka, która ułatwi nam podlewanie roślin w niewielkim ogrodzie lub na tarasie. Jeśli jednak posiadamy większy ogród, lepiej sprawdzi się wąż ogrodowy.

Przydadzą się również akcesoria przeznaczone do spulchniania gleby na grządkach lub w doniczkach, np. pazurki, haczki lub niewielkie łopatki do sadzenia, ale nie można zapominać też o dużej, standardowej motyce, która pozwoli nam skutecznie usunąć chwasty. Jeśli w naszym ogrodzie znajdują się drzewa i krzewy, warto nabyć również sekatory ręczne. Do pielęgnacji trawnika przydadzą nam się specjalne nożyce do przycinania trawy oraz kosiarka.

pinit-fg-en-rect-gray-20