Jaką taczkę wybrać do ogrodu?

Kategoria: Blog

Taczka ogrodowa

Istnieje wiele rodzajów akcesoriów, bez których trudno poradzić sobie w przydomowym ogródku. Niezależnie od tego, czy samodzielnie zajmujemy się naszym ogródkiem, czy też korzystamy z usług zaprzyjaźnionego ogrodnika czy też wyspecjalizowanej firmy, niektóre elementy wyposażenia okazują się niezbędne w różnych okolicznościach. Jednym z tego rodzaju przedmiotów jest taczka do ogrodu. Dzięki niej możemy nie tylko wykonywać rozmaite prace ogrodnicze, np. przewozić zebrane liście czy trawę do kompostownika, ale także transportować drewno do kominka. Taczka przydaje się również w rozmaitych nietypowych zastosowaniach. Można w niej przechowywać różne substancje, np. żwir do wysypywania alejek czy piach do piaskownicy, a nawet korzystać z niej przy przewożeniu zakupów z samochodu.

 

Taczka ogrodowa

Taczka ogrodowa powinna charakteryzować się kilkoma cechami, które mają bezpośredni wpływ na komfort użytkowania i funkcjonalność. Przede wszystkim taczka powinna być wytrzymała. Dobrze, gdy jest zrobiona ze stosunkowo grubej blachy, dzięki czemu nie będzie się wyginała czy niszczyła przy dużym obciążeniu. Gruba blacha będzie zapewniała właściwą sztywność. Trzeba jednak uważać, by nie przesadzić, ponieważ im grubsza blacha, tym cięższa taczka. A niezmiernie ważne jest, by taczka nie była miała zbyt dużej masy, ponieważ utrudnia to obsługę i sprawia, że jej prowadzenie wymaga od nas więcej siły.

Ważny jest również sposób zabezpieczenia przed korozją i jakość powłoki malarskiej. Taczka często jest używana do przewożenia mokrych liści, ziemi, a często nawet do łapania deszczówki. Dobra jakość malowania to z kolei gwarancja, że konstrukcja nie będzie się łatwo rysować.

Dość istotne jest też dobre wyprofilowanie rączek, dzięki czemu wygodnie będzie prowadzić taczkę i wysypywać z niej przewożone materiały. Długość i rozmieszczenie uchwytów bardzo często decyduje też o zwrotności. Z tym parametrem wiąże się też wielkość i rodzaj zastosowanego kółka. W taczkach często stosuje się koła pompowane lub pełne. Koło pompowane w niektórych sytuacjach może zapewnić lepszy komfort prowadzenia, jednak mankamentem jest konieczność sprawdzania ilości powietrza i pompowania kółka. W przypadku koła pełnego nie mamy tego rodzaju problemów. W wielu przypadkach ważniejsze od rodzaju ogumienia jest to czy koło jest stabilnie zamocowane i swobodnie się obraca.

pinit-fg-en-rect-gray-20