Przydatne narzędzia w gospodarstwie rolnym

Kategoria: Blog

grabie

Praca we współczesnych gospodarstwach rolnych odbywa się przy użyciu bardzo wielu różnorodnych sprzętów i narzędzi rolniczych. Oprócz dużych, specjalistycznych urządzeń, wykorzystywanych jest mnóstwo mniejszych, ale równie istotnych przedmiotów, bez których żaden rolnik nie wyobraża sobie życia.

Podstawowe narzędzia w gospodarstwie rolnym

Najistotniejszym narzędziem w każdym gospodarstwie rolnym są grabie. Służą przede wszystkim do grabienia jesiennych liści i odświeżania trawników. Do trawy i liści najlepiej sprawdzają się grabie o gęstych zębach, wykonane ze sprężystego materiału. Ten model nie sprawdzi się jednak do prac w ogrodzie czy na działce. W tym przypadku zaleca się stosowanie grabi o rzadszych zębach, wykonane z mocnego metalu, które sprawniej poradzą sobie z rozdrobnieniem zbitych grud ziemi.

Kolejnym narzędziem niezbędnych do prac rolniczych są widły. Pomagają roztrząsnąć kompost, nadają się do przerzucania siana czy spulchniania gleby. W ogrodzie pomogą pozbyć się chwastów, a jednocześnie spulchnić glebę.

Każdy producent narzędzi rolniczych ma w swojej ofercie bardzo wiele różnorodnych akcesoriów, których celem jest usprawnienie codziennej pracy. Wybierając je, powinniśmy przede wszystkim zwracać uwagę na jakość i precyzję wykonania. Pamiętajmy, że narzędzia rolnicze służą nam przez bardzo długi czas, warto potraktować je jako inwestycję na lata.

Specjalistyczny sprzęt w gospodarstwach rolnych

Bardziej specjalistyczne urządzenia zwykle dobierane są pod kątem indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa rolnego. W większych gospodarstwach najczęściej na wyposażeniu są m.in. ciągniki, traktory, a nawet kombajny. Do zaawansowanych maszyn rolniczych zaliczamy również m.in. kosiarki, kopaczki do ziemniaków, ładowacze, rozsiewacze nawozów, śrutowniki itd. Współczesne gospodarstwa opierają się na pracy maszyn, dzięki którym wszystkie czynności wykonywane są szybciej, sprawniej i dokładniej.

pinit-fg-en-rect-gray-20