Gdzie przechowywać narzędzia ogrodnicze?

Kategoria: Blog

przechowywanie narzędzi

Narzędzia ogrodnicze zwykle kupujemy z myślą o wieloletnim użytkowaniu. Po okresie wzmożonych prac ogrodniczych powinniśmy zadbać o odpowiednie przechowywanie wszystkich pomocnych akcesoriów. W dużej mierze to właśnie od tego zależy to, jak długo będą nam służyć.

Garaż

Najczęściej narzędzia ogrodnicze przechowywane są w przydomowych garażach. Niestety większość narzędzi, które wykorzystujemy do pracy w ogrodzie, cechuje się dość dużymi rozmiarami i nieregularną budową, a standardowe garaże nie są przystosowane do ich magazynowania. Aby utrzymać porządek, powinniśmy odpowiednio przygotować przestrzeń.

Mniejsze narzędzia, takie jak motyki, toporki i siekiery, można umieścić na specjalnym ściennym magnesie. Akcesoria o nieco większych gabarytach, czyli grabie, widły, łopaty i taczki, warto powiesić na ścianie. Półki, szafki czy pojemniki to idealne miejsce dla wszelkich innych rzeczy wykorzystywanych w sezonie, w tym ubrań roboczych. Wszystkie narzędzia powinny być odpowiednio zabezpieczone, by nie stanowiły zagrożenia dla osób przebywających w garażu.

Domki ogrodnicze

Pasjonaci ogrodnictwa, którzy zdążyli zgromadzić bogaty asortyment narzędzi, bardzo często decydują się na wybudowanie lub zakup gotowego domku ogrodniczego. To idealne miejsce na składowanie narzędzi, zarówno w okresie wzmożonych prac, jak i po sezonie. Najczęściej znajdują się one w pobliżu działki oddalonej od miejsca zamieszkania. Warto zatem zadbać o odpowiednie zabezpieczenie domku przed ewentualnym włamaniem.

Domek to świetne miejsce na przechowywanie narzędzi, a także innych akcesoriów ogrodniczych, takich jak meble, grill czy rowery. Jest to spory wydatek, ale zdecydowanie wpłynie na komfort pracy w sezonie. Zniknie problem przepełnionego garażu oraz transportowania przedmiotów ogrodowych z domu na działkę.

pinit-fg-en-rect-gray-20