Piec koza w mieszkaniu

Kategoria: Blog

kominek

Domowe piece zapewniają ciepło w pomieszczeniach oraz tworzą przytulny klimat. Estetyczny wygląd współczesnych pieców oraz ich nowoczesna konstrukcja sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na ich zamontowanie w domu. Stanowią bardzo dużą konkurencję dla tradycyjnych kominków, ponieważ koszt ich zakupu, konserwacji i użytkowania jest znacznie niższy. Dodatkowo wszelkie elementy zamienne typu rury czy kolanka dymne są ogólnodostępne i również stosunkowo niedrogie.

Z czego zbudowany jest piec wolnostojący typu koza

Piec wolnostojący zbudowany jest najczęściej ze stali lub żeliwa z zastosowaniem szkła hartowanego, które może wytrzymać temperaturę nawet 800°C. Co ciekawe, na rynku znaleźć możemy również stylowe piece wykonane z ozdobnych kafli ceramicznych. Dzięki temu każdy może wybrać swoją „kozę” adekwatnie do aranżacji mieszkania. Wnętrze pieca wyścielone jest cegłami szamotowymi, pozwalającymi dłużej utrzymywać ciepło.

Żeliwne piece to koszt ok. kilkuset złotych. Najdroższe są piece kaflowe o bardzo wysokiej mocy, bardzo często wykonywane i zdobione na specjalne zamówienie klientów. Ich koszt może sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Gdzie sprawdzi się piec koza?

Rodzajów pieców wolnostojących jest wiele, dlatego każdy znajdzie idealny model dla siebie. Kozy wykorzystywane są nie tylko w mieszkaniach, ale również garażach czy pomieszczeniach gospodarczych, gdzie zwykle wystarcza prosty, żeliwny piec, który szybko się nagrzewa i równie szybko wychładza.

Jeśli wybieramy piec wolnostojący do mieszkania, powinniśmy wziąć pod uwagę jego główne zastosowanie. Jeśli zależy nam przede wszystkim na walorach estetycznych, idealnym rozwiązaniem będą piece z dużą wizją ognia, czyli posiadające szyby, przez które oglądać będziemy płonący ogień. Takie piece nie ogrzeją samodzielnie całego domu, ale zapewnią ciepło na wybranej powierzchni, np. w salonie, a jednocześnie będą stylowo się prezentować.

pinit-fg-en-rect-gray-20