Narzędzia do pielęgnacji małych ogrodów

Kategoria: Blog

Narzędzia ogrodowe

Wielu miłośników ogrodowej roślinności dysponuje niewielką przestrzenią do rozwijania swojej pasji, a często wręcz trzeba ograniczyć się do balkonu i tarasu, na którym uprawiane są kwiaty, zioła, a nawet warzywa czy owoce. Do niewielkich ogrodów potrzeba nieco innych narzędzi niż do dużych. Główna różnica związana jest oczywiście z rozmiarami narzędzi, ale to nie jedyna kwestia, na którą powinniśmy zwrócić uwagę.

Masz mały ogród? Te narzędzia ci się przydadzą!

Sadzenie i przesadzanie, pielenie i spulchnianie, usuwanie chwastów i nawadnianie – te czynności należy wykonywać w każdym ogrodzie, bez względu na jego rozmiar. Niemniej jednak każdemu zależy również na tym, aby praca w ogrodzie była nie tylko efektywna oraz szybka, ale i przyjemna. Do małych ogrodów przydadzą się narzędzia niewielkie, lekkie, a jednocześnie wytrzymałe i solidne. Przyda się więc przede wszystkim haczka, czyli niewielka motyczka do delikatnego spulchniania gleby czy usuwania chwastów. Pomocny będzie również pikownik ogrodniczy, dzięki któremu szybko przygotujemy miejsce na nowe rośliny.

W celu przygotowania gleby do siewu, spulchniania i rozbijania twardych grudek warto użyć niewielkiej motyczki z widełkami. Jej ostre krawędzie sprawiają, że wszystkie czynności wykonuje się szybko i bez zbędnego wysiłku. Równie przydatnym akcesorium jest motyka-sercówka z trzonkiem drewnianym, niewielkie grabki, łopatka ogrodnicza czy małe, poręczne widły.

Każdy pasjonat ogrodnictwa doskonale wie o tym, że nawet mały ogród wymaga sporo zaangażowania, energii, a przede wszystkim pracy. Ale wysiłek włożony w pielęgnację roślin nigdy nie idzie na marne. Pięknie rozwijająca się roślinność to najlepsza nagroda dla każdego ogrodnika. Pomagają nam w niej narzędzia ogrodowe. Producenci narzędzi ogrodniczych zapewniają nam bardzo szeroki wybór różnorodnych narzędzi, w tym modeli w niewielkich rozmiarach. Dzięki temu nawet właściciele niewielkich ogrodów oraz roślin uprawianych na balkonach i tarasach znajdą coś idealnego dla siebie.

pinit-fg-en-rect-gray-20