Jakie narzędzia ogrodnicze powinny znaleźć się w każdym ogrodzie?

Kategoria: Blog

narzędzia w ogrodzie

Ogrodnictwo potrafi być prawdziwą pasją, która w sezonie wegetacyjnym wypełnia niemal każdą wolną chwilę. Może być także traktowane wyłącznie jako konieczne do przeprowadzenia niezbędne zabiegi pielęgnacyjne, które pozwalają na utrzymanie terenu otaczającego dom we względnym porządku. Jednak niezależnie od tego, jakie jest nasze podejście do prac wykonywanych w ogrodzie, potrzebujemy pewnego podstawowego zestawu narzędzi ogrodniczych. Zobaczmy, bez czego absolutnie nie będziemy w stanie się obejść.

 

Grabie

Grabie to narzędzie, które zawsze będzie nam niezbędne, niezależnie od tego, jak wygląda nasz ogródek. Dzięki nim będziemy w stanie posprzątać opadające jesienią z drzew liście. Pomocne będą również wiosną, gdy będziemy chcieli uprzątnąć nasz ogród po zimie. Przydadzą się do wyrównywania alejek, oraz do zgrabiania skoszonej trawy. Możemy wybrać zarówno grabie tradycyjne, jak i przeznaczone specjalnie do liści, np. z regulowanym rozstawem zębów.

 

Taczki

Taczki to najlepsze urządzenie do transportowania różnych materiałów. Dzięki nim przewieziemy zgrabione liście, przetransportujemy worki z nawozem lub ziemią. Pozwolą nam też na rozwożenie kompostu lub pomogą w zawiezieniu na miejsce porąbanego drewna. Jeśli wybierzemy model wykonany z metalu, to zwykle będzie on bardziej wytrzymały.

 

Widły

Widły przydadzą się w każdym ogrodzie. Sprawdzą się znakomicie przy obsłudze liści, kompostu czy skoszonej trawy. Można ich również użyć do napowietrzania trawnika.

 

Szpadel

Dzięki szpadlowi możemy przekopać ziemię. Wykopiemy nim również dołki niezbędne przy sadzeniu roślin. Szpadel przyda się też przy wyrównywaniu terenu czy przy rozsypywaniu nawozu lub kory.

 

Motyka

Motyka pomoże nam w spulchnianiu ziemi. Przyda się również przy odchwaszczaniu lub przygotowaniu ziemi do sadzenia roślin.

 

Konewka

Choć dziś do podlewania zwykle używamy bieżącej wody i zamontowanych na stałe lub rozstawianych zraszaczy, to z pewnością przyda się nam również tradycyjna konewka. Dzięki niej zyskamy możliwość szybkiego podlania wybranego miejsca, np. przy okazji sadzenia nowych roślin.

pinit-fg-en-rect-gray-20